Nie żyje były prezes Kopeksu

WST
03-03-2014, 16:11

Andrzej J. były prezes Kopeksu nie żyje. Jak informuje na swoich stronach internetowych dziennik „Rzeczpospolita” najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Śmierć tego jednego z najbardziej wpływowych ludzi w branży górniczej jest o tyle istotna, iż od pewnego czasu był on kluczowym świadkiem w największym śledztwie dotyczącym korupcji w górnictwie. Obejmuje ono już 27 podejrzanych. Andrzej J. z uwagi na współpracę z organami ścigania miał nie ponieść żadnych konsekwencji nielegalnych działań.

Sprawa dotyczy nie tylko pracowników śląskich kopalń węgla kamiennego, ale także spółek: KGHM Polska Miedź i Lubelski Węgiel Bogdanka. Według śledztwa przestępczy proceder trwał od lat 90. i dotyczył dokonywania przez spółki i należące do nich zakłady górnicze zakupów urządzeń i maszyn górniczych oraz usług w zakresie remontów, serwisu, a także dostaw części zamiennych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nie żyje były prezes Kopeksu