Niemcy mogą przedłużyć lockdown do 28 marca

  • Paweł Makosz
opublikowano: 02-03-2021, 13:19

Kanclerz Angela Merkel wraz z władzami landów planują przedłużyć do 28 marca większość obecnie funkcjonujących restrykcji, informują media.

Merkel będzie rozmawiać z premierami 16 landów w środę. Omówią kolejne kroki mające doprowadzić do pokonania pandemii.

Według przedostających się do mediów informacji, od 8 marca rządzący zezwolą na prywatne spotkania między dwoma gospodarstwami domowymi, nie przekraczające liczby pięciu uczestników. Ponownie otwarte, pod reżimem surowych zasad higieny i dystansu, zostaną również księgarnie oraz kwiaciarnie.

Sklepy, które nie handlują produktami niezbędnymi, będą mogły zostać otwarte na poziomie regionalnym w przypadku kiedy wskaźnik zapadalności na koronawirusa spadnie poniżej 35 nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców.

Kanclerz znajduję się pod coraz większą presją stworzenia jasnego planu całkowitego zniesienia lockdownu w Niemczech.

Coraz trudniejsza sytuacja finansowa największej europejskiej gospodarki, spowodowała że minister finansów Olaf Scholz oraz minister gospodarki Peter Altmaier wezwali Merkel do jak najszybszego zniesienia obostrzeń.

Obaj politycy proponują aby Niemcy skupiły się na zwiększeniu wykonywanej dziennie liczby testów, odchodząc od modelu zarządzania pandemią na podstawie siedmiodniowego wskaźnika zapadalności na COVID-19.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane