Niemcy: największe świadczenia na dzieci płyną do Polski

opublikowano: 21-03-2018, 15:19
aktualizacja: 21-03-2018, 15:21

W ubiegłym roku niemiecki Federalny Urząd Pracy wysłał na zagraniczne konta łącznie 343 mln EUR świadczeń na dzieci, tzw. Kindergeld. To kwota dziesięciokrotnie większa niż w dekadę wcześniej, informuje RedaktionsNetzwerks Deutschland.

Według niemieckiego prawa, obywatele Unii Europejskiej pracujący w Niemczech mają prawo do świadczeń na dzieci nawet jeśli te nie mieszkają w tym kraju.

Zobacz więcej

fot. Marek Druś

214499 dzieci, które nie mieszkają w Niemczech, dostało w ubiegłym roku „Kindergeld”. Najwięcej, 103 tys., jest w Polsce. Następne są dzieci z Rumunii i Chorwacji (po 17 tys.). W ubiegłym roku świadczenia otrzymało również 34 tys. niemieckich dzieci mieszkających za granicą.  

Z dzieci otrzymujących „Kindergeld”, które mieszkają w Niemczech, 600 tys. jest narodowości tureckiej, 155 tys. polskiej, a 110 tys. rumuńskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.de

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu