Niemiecka sieć odzieżowa uruchamia sklep internetowy w Polsce

DI, MICH
opublikowano: 11-07-2018, 11:31

Peek & Cloppenburg informuje o uruchomieniu w Polsce sklepu internetowego.

- Jeśli chodzi o sklepy stacjonarne, jesteśmy jedną z największych sieci handlowych; na taką skalę chcemy rozwijać także sprzedaż online - powiedział Nicolay Merkt, dyrektor zarządzający w Fashion ID, spółki zależnej Peek & Cloppenburg w Polsce sklep internetowy.

Przypomniał, że Peek & Cloppenburg ma już w Polsce jedenaście sklepów.

- Uruchamiając sklep internetowy, chcemy rozszerzyć zakres usług dla klientów naszych sklepów stacjonarnych, a nowym klientom umożliwić zapoznanie się z naszą ofertą - dodaje.

Sklep internetowy oferuje ponad 300 marek modowych i 20 tys. produktów.

Na odzież, dodatki i akcesoria wydajemy w internecie średnio 82,6 zł miesięcznie, jak wynika z ostatniego badania Gemius dla E-commerce Polska. Do tego dochodzi ponad 77 zł na obuwie.

Uruchomienie sklepu internetowego nie powinno dziwić z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze e-sklep uznawany jest dzisiaj za konieczność, a - oprócz detalistów znanych z handlu stacjonarnego i dystrybutorów odzieży - walczą tu stricte elektroniczne platformy - jak Zalando czy Allegro. I wszyscy zgodnie mówią o wielkich perspektywach tej formy sprzedaży.

Po drugie to zakaz handlu w niedziele jest powszechnie uznawany za dodatkowy motor wzrostu rynku. Jak wynikało z szacunków spółki QuarticON, która dostarczaj e-sklepom systemy wsparcia i personalizacji procesów sprzedaży, „wycięcie” z kalendarza 20 niedziel handlowych ma tylko w 2018 r. dać dodatkowe 300 mln zł internetowej sprzedaży. Dystrybutorzy i sprzedawcy odzieży oraz dodatków przygotowali się do tego różnie - niektórzy kuszą w "wolne" niedziele darmową dostawą, inni specjalnymi rabatami.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, MICH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu