Niemiecki minister domaga się natychmiastowego zakazu foliówek

opublikowano: 10-05-2019, 12:46

"Co Rwanda, Kenia i Uganda chcą zrobić, my również musimy ": niemiecki minister ds. rozwoju Gerd Müller domaga się natychmiastowego zakazu stosowania toreb plastikowych, informuje Spiegel.de.

Zakaz Komisji Europejskiej dotyczący jednorazowych naczyń, słomek i patyczków kosmetycznych jest zdaniem Gerda Müllera nie wystarczający. W walce z odpadami plastikowymi minister rozwoju wezwał również do wprowadzenia natychmiastowego zakazu stosowania toreb plastikowych.

Fot. Bloomberg

"Zakaz używania słomek plastikowych nie wystarczy, Niemcy nie powinny czekać na Europę i natychmiast zakazać używania jednorazowych toreb plastikowych. Jeśli będziemy postępować jak dotychczas, zatoniemy się w śmieciach”, powiedział polityk CSU w rozmowie z  dziennikiem "Augsburger Allgemeine". 

Minister odniósł się do krajów afrykańskich, które już zakazały stosowania toreb plastikowych. "Musimy zrobić to, co chcą zrobić Rwanda, Kenia i Uganda", powiedział Müller. "Naszym celem nie może być po prostu wysyłanie śmieci do innych krajów, takich jak Malezja. W przeszłości Müller pokazał również, że jest otwarty na plastikowy podatek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane