Niemiecki regulator nakazał Gazpromowi zmniejszyć przesył przez OPAL

opublikowano: 11-09-2019, 18:58

Niemiecki regulator ogłosił, że Gazprom musi natychmiast obniżyć o połowę dostawy przez gazociąg OPAL, informuje Reuters.

We wtorek Sąd UE unieważnił decyzję umożliwiającą Gazpromowi większe wykorzystanie gazociągu OPAL. Polska Agencja Prasowa informowała w środę, że przepływ surowca przez rurociąg nie spadł, a Komisja Europejska analizuje orzeczenie.

Bloomberg

Niemiecki regulator Bundesnetzagentur nie potrzebował tyle czasu. Jak informuje Reuters, zażądał od Gazpromu, aby natychmiast obniżył o połowę dostawy przez OPAL.

- Jeśli będzie to niezbędne, Bundesnetzagentur wykorzysta swoje uprawnienia aby to zrealizować – powiedział rzecznik regulatora cytowany przez Reutersa. 

Agencja przypomina, że OPAL jest w 80 proc. własnością joint venture Gazpromu i niemieckiej spółki Wintershall DEA. Pozostałe 20 proc. należy do spóki zależnej Uniper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane