Nikkei wzrósł po raz piąty z rzędu, Kospi w dół

Paweł Kubisiak
opublikowano: 03-06-2003, 08:57

Azjatyckie giełdy zakończyły wtorkową sesję w bardzo mieszanych nastrojach. Japoński indeks Nikkei wzrósł po raz piąty z rzędu i zyskał 0,2 proc., rosnąc do poziomu 8.564,49 punktu. Jednak na wielu parkietach Azji dominowała wyprzedaż akcji spółek komputerowych i producentów mikroprocesorów. Słaba końcówka sesji na Nasdaq zaszkodziła akcjom spółek technologicznych, wywołując podaż w całym sektorze. Koreański Samsung Electronics, największy producent pamięci komputerowych potaniał o przeszło 2 proc., wywołując przecenę indeksu Kospi. Jeszcze mocniej, o prawie 5 proc. potaniał w Seulu Trigem Computer trzeci na świecie producent pecetów.

Japońska giełda obroniła się przed spadkami dzięki akcjom Takeda Chemical Industries, największego w kraju producenta medykamentów. Spółka uzyskała europejską aprobatę dla swojego leku przeznaczonego dla diabetyków.

Po raz piąty z rzędu wzrósł w Singapurze indeks Straits Times. Minister transportu tego kraju Yeo Cheow Tong powiedział, że przewoźnicy już nie odczuwają negatywnego wpływu SARS. Rząd Singapuru przeznaczył blisko 6 mln dolarów na wsparcie sektora transportowego i turystycznego po zapaści wywołanej epidemią SARS. Mocno w górę poszły akcje Singapore Airlines.

Paweł Kubisiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nikkei wzrósł po raz piąty z rzędu, Kospi w dół