NSZZ Policjantów domaga się wypłacenia zaległych świadczeń

PAP
opublikowano: 17-06-2009, 18:15

Zarządy wojewódzkie NSZZ Policjantów zwrócą się do Komendanta Głównego Policji z żądaniem wypłacenia funkcjonariuszom zaległych świadczeń socjalnych - zdecydował w środę Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

Chodzi m.in. o dodatki za brak lokalu mieszkalnego, dopłaty do wypoczynku czy zwrot kosztów za dojazdy. Według związkowców kierownictwo policji nie konsultuje z nimi terminów wypłat dodatków. Zaległości z tego tytułu wynoszą 58 mln zł.

"Zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Jeśli pieniądze nie zostaną wypłacone, wówczas wejdziemy w spór zbiorowy z Komendą Główną Policji - powiedział PAP przewodniczący NSZZ Policjantów Antoni Duda.

Szef związku nie wykluczył, że dojdzie do protestu, jeśli negocjacje z kierownictwem policji oraz Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji w tej sprawie nie przyniosą rezultatu.

KGP zapewnia, że dodatki socjalne dla funkcjonariuszy nie są zagrożone, choć przyznaje, że część z przewidzianych na ten rok 436 mln zł prawdopodobnie zostanie wypłacona w roku 2010. "Od początku roku na świadczenia socjalne wypłacono już ponad 250 mln zł" - powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji podinsp. Mariusz Sokołowski.

Na ten cel do końca roku KGP powinna wypłacić jeszcze ok. 180 mln zł. "Te pieniądze policjantom się należą i będą wypłacane w miarę możliwości budżetowych. Priorytetem jest wypłacanie pensji, zakup paliwa do radiowozów, bieżące utrzymanie jednostek oraz systemu teleinformatycznego" - przypomniał Sokołowski.

Rzecznik KGP dodał, że w tym roku wypłacono już tzw. trzynastki i dodatek mundurowy.

Policjantom przyznano także podwyżki. Kwota podwyżki dla funkcjonariusza jest uzależniona m.in. od stażu służby. W przeliczeniu na każdego policjanta, z wyrównaniem od 1 stycznia 2009 r., kwota ta wyniosła ok. 300 zł brutto. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane