Obligacje Aliora zeszły na pniu

opublikowano: 21-04-2016, 22:00

Catalyst

Sukces oferty obligacji Aliora jest już przesądzony. Już w połowie pierwszego dnia subskrypcji wartość zapisów przekroczyła dostępną pulę o wartości 70 mln zł. Ze względów formalnych sprzedaż będzie prowadzona także 22. dnia i zapisy z obu dni łącznie zostaną zredukowane. Obligacje Aliora mają ośmioletni termin zapadalności i specyficzne oprocentowanie.

W pierwszym półroczu wynosi ono stałe 5 proc., w kolejnych jest równe stawce WIBOR 6M powiększonej o 3 pkt. proc. marży. (na dziś daje to 4,74 proc.). Marża jest więc o 0,25 pkt. proc. niższa od oferowanej przez ten sam bank tydzień wcześniej. Pół dnia wystarczyło wtedy, by Alior sprzedał papiery za 150 mln zł.

Trochę dłużej zapisy na obligacje przyjmuje PCC Rokita. Oferta potrwa do 26 kwietnia, a wartość nominalna 5-letnich obligacji to 25 mln zł. Ich oprocentowanie jest stałe i wynosi 5 proc. w skali roku. W ofercie nie ma zasady „kto pierwszy ten lepszy”, stosowanej przez Aliora, ale preferencje w przydziale mają nabywcy papierów serii, która niedawno zapadła.

Zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem oferty Aliora zakończyła się oferta papierów dłużnych Ghelamco Invest. Spółka pożyczała pieniądze na 4 lata, płacąc równowartość stawki WIBOR 6M powiększonej o 4 pkt. proc. marży. Zgodnie z planem pozyskała 50 mln zł. W dwóch wcześniejszych emisjach dostępnych dla inwestorów indywidualnych, zrealizowanych w 2016 r., deweloper pożyczył 80 mln zł.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu