Od przyszłego tygodnia będą wypłaty z tytułu Sapardu

Polska Agencja Prasowa SA
10-02-2005, 18:06

W przyszłym tygodniu rozpoczną się wypłaty zaległości powstałych w ramach programu Sapard. W ciągu najbliższych trzech dni Komisja Europejska przekaże Polsce około 25 mln euro na realizacje tego programu - poinformował w czwartek PAP minister rolnictwa Wojciech Olejniczak.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się wypłaty zaległości powstałych w ramach programu Sapard. W ciągu najbliższych trzech dni Komisja Europejska przekaże Polsce około 25 mln euro na realizacje tego programu - poinformował w czwartek PAP minister rolnictwa Wojciech Olejniczak.

    Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR)  zaprzestała płacenia zobowiązań z tytułu Sapardu w grudniu 2004 r. z powodu braku unijnych środków. Obecnie zaległości wynoszą około 400 mln zł.

    Jak wyjaśnił minister, niezależnie od unijnych pieniędzy ARiMR nie zrezygnuje ze starania się o kredyt, który ma wspomóc płynność wypłat, chociaż może korzystać z niego w mniejszym stopniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Od przyszłego tygodnia będą wypłaty z tytułu Sapardu