Czytasz dzięki

OECD: spółki muszą refinansować rekordowe 4 bln USD długu w okresie trzech lat

opublikowano: 25-02-2019, 12:21

OECD ostrzega, że korporacyjni emitenci obligacji staną w nadchodzących latach przed koniecznością rolowania rekordowego długu w sytuacji malejącego apetytu na ryzyko i pogarszającej się jakości kredytu, donosi Reuters.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) oszacowała, że firmy niefinansowe będą musiały w okresie najbliższych trzech lat spłacić lub pozyskać świeży dług wartości ponad 4 bln USD. Zwraca uwagę, że choć emisji było mniej w 2018 roku, to dekady zaciągania długu przez firmy korzystające z rekordowo niskich stóp spowodowały jego wzrost w ich bilansach do rekordowego poziomu. Na koniec ubiegłego roku łączna wartość zaciągniętego przez firmy niefinansowe długu sięgała 13 bln USD.

- Co ważne, emisje netto obligacji z ratingiem nie inwestycyjnym były ujemne w 2018 rok, co oznacza malejący wśród inwestorów apetyt na ryzyko – głosi raport OECD. – Jedyny rok, kiedy tak się działo w okresie ostatnich dwóch dekad, to 2008 – dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy