Olejniczak: apel o spokojną walkę w dalszej kampanii

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-10-2005, 20:41

Szef SLD Wojciech Olejniczak, komentując pierwsze sondażowe wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich, zaapelował do kandydatów PO i PiS - Donalda Tuska oraz Lecha Kaczyńkiego - aby prowadzili spokojną kampanię przed II turą wyborów.

Szef SLD Wojciech Olejniczak, komentując pierwsze sondażowe wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich, zaapelował do kandydatów PO i PiS - Donalda Tuska oraz Lecha Kaczyńkiego - aby prowadzili spokojną kampanię przed II turą wyborów.

    "Różnica między dwoma pierwszymi kandydatami jest niewielka, a to zapowiada, że będzie bardzo ostra walka między nimi przez następne dwa tygodnie" - powiedział w niedzielę wieczorem dziennikarzom Olejniczak.

    Jak dodał, "chciałby, aby kandydaci nie dzielili Polaków, aby nie powstały wielkie podziały, których nie będzie można +zasypać+". "Apeluję do nich o spokojną kampanię" - powiedział.

    Lider SLD ocenił, że frekwencja w wyborach prezydenckich na poziomie 50 proc. nie jest zadowalająca. Jego zdaniem, trzeba różnymi sposobami próbować zwiększyć frekwencję w następnych wyborach. "Być może powinniśmy dopuścić głosowanie przez listy i listy elektroniczne" - dodał.

    Według Olejniczaka, lider SdPl Marek Borowski powinien wyciągnąć wnioski ze swojego wyniku, zarówno w wyborach prezydenckich, jak i parlamentarnych. Jak powiedział, okazało się, że wyborcy nie popierali tego, co robił Borowski.

    "Widać wyraźnie, że to, co czynił Marek Borowski, niekoniecznie służyło dobremu wynikowi w wyborach" - zaznaczył. Jak powiedział, sam jednak zagłosował w niedzielę na lidera SdPl.

    Olejniczak nie odpowiedział, na kogo będzie głosował w II turze. Podkreślił jednak, że na pewno pójdzie do głosowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane