Olejniczak: Cimoszewicz jest najlepszy kandydatem na prezydenta

Polska Agencja Prasowa SA
03-06-2005, 09:46

Jeśli Włodzimierz Cimoszewicz zmieni decyzję i zgodzi się kandydować w wyborach prezydenckich uzyska poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej "niezależnie od wszystkiego" i "bez żadnych warunków" - powiedział w piątek w radiowej Trójce przewodniczący Sojuszu Wojciech Olejniczak.

Jeśli Włodzimierz Cimoszewicz zmieni decyzję i zgodzi się kandydować w wyborach prezydenckich uzyska poparcie Sojuszu Lewicy Demokratycznej "niezależnie od wszystkiego" i "bez żadnych warunków" - powiedział w piątek w radiowej Trójce przewodniczący Sojuszu Wojciech Olejniczak.

    Cimoszewicz 18 maja zakomunikował o swojej decyzji o nie kandydowaniu w wyborach prezydenckich, a we wtorek zapewnił, że nie zamierza jej zmienić, choć jest ciągle do tego namawiany.

    "Lewica powinna mieć wspólnego kandydata i nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszym kandydatem jest, a najlepszym prezydentem byłby Włodziemierz Cimoszewicz" - powiedział Olejniczak. Pytany o to czy nie obawia się, że Cimoszewicz może wystartować jako kandydat Demokratów powiedział, że "niezależnie od wszystkiego, gdyby tylko wystartował, na pewno uzyskałby poparcie SLD" oraz jego osobiste.

    "Wszyscy patrzymy na polityków, którzy startują w wyborach, czy to jest dobry czy zły kandydat, a trzeba patrzeć czy to będzie dobry, czy zły prezydent. Włodzimierz Cimoszewicz będzie dobrym prezydentem - to jest najważniejsze" - dodał.

    Powiedział, że zrobi wszystko co mogłoby spowodować, że Cimoszewicz zmieni decyzję i zdecyduje się kandydować. "Przełożyliśmy konwencję wyborczą na 18-19 czerwca i jeszcze raz podkreślam, bez żadnych warunków SLD poparłoby Włodzimierza Cimoszewicza".

    Na pytanie "jeśli nie Włodzimierz Cimoszewicz, to kto?" odpowiedział, że cały czas trwają konsultacje co do Jerzego Szmajdzińskiego. "Jest to kandydat, który na pewno przysporzyłby SLD pewnych plusów i na pewno jest to porządny człowiek, który nie wzbudziłby na pewno negatywnych emocji", podkreślił.

    Olejniczak powiedział też, że jest zwolennikiem wspólnej listy kandydatów lewicy do Senatu i zapowiedział, że będzie o tym rozmawiał z Markiem Borowskim. O wspólnych listach do Sejmu powiedział natomiast, że jest to sprawa, która wymaga "bardziej szczegółowej rozmowy".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Olejniczak: Cimoszewicz jest najlepszy kandydatem na prezydenta