Oleksy: Kandydata SLD na prezydenta wskaże być może plebiscyt

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-05-2005, 19:53

Jeśli Włodzimierz Cimoszewicz nie zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich, SLD rozważa zorganizowanie plebiscytu, który mógłby wskazać ewentualnego innego kandydata na prezydenta - poinformował w sobotę przewodniczący SLD Józef Oleksy.

Jeśli Włodzimierz Cimoszewicz nie zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich, SLD rozważa zorganizowanie plebiscytu, który mógłby wskazać ewentualnego innego kandydata na prezydenta - poinformował w sobotę przewodniczący SLD Józef Oleksy.

   Oleksy jest gościem warmińsko-mazurskiej konwencji programowej tej partii, która odbywa się w Pasymiu koło Olsztyna.

    Wśród ewentualnych kandydatów, którzy mieliby być objęci plebiscytem, Oleksy wymienił prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, marszałka Senatu Longina Pastusiaka i Adama Gierka.  "Plebiscyt przeprowadzony wśród członków i zwolenników SLD miałby wskazać, kogo ludzie chcieliby preferować jako kandydata na prezydenta"- powiedział Oleksy.

    Szef Sojuszu powiedział, że w zbliżającym się tygodniu kierownictwo SLD wraz z wojewodami planuje spotkanie z premierem Markiem Belką.

    "Spotkanie ma służyć określeniu dobrej współpracy między partią a premierem, dlatego, że ta partia jest zapleczem politycznym rządu. W rządzie jest pięciu ministrów - członków SLD" - powiedział Oleksy. Dodał, że SLD chciałoby, aby premier przedstawił najważniejsze projekty ustaw do uchwalenia w końcowej części kadencji parlamentu.

    Według Oleksego premier miałby także poinformować, jak widzi swoje zaangażowanie polityczne w nowej partii oraz kwestie związane z zakończeniem rozmów z Unią Europejską w sprawach budżetowych do 2013 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu