Oleksy wierzy, że Szmajdziński będzie kandydował na prezydenta

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-05-2005, 20:57

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Józef Oleksy powiedział w czwartek, że jego zdaniem Jerzy Szmajdziński zgodzi się kandydować w wyborach prezydenckich.

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Józef Oleksy powiedział w czwartek, że jego zdaniem Jerzy Szmajdziński zgodzi się kandydować w wyborach prezydenckich.

    "Myślę, że nie powie +nie+" - oświadczył.

    "Jeśli Jerzy Szmajdziński zdecyduje się kandydować - czego chciałbym - to oczywiście będzie głosił program dla Polski, ale będzie występował w barwach partii i ma to swoje znaczenie" - powiedział Oleksy, który był gościem programu "Prosto w oczy" w TVP1.

    W ten sposób odniósł się do stwierdzenia innego gościa programu wicemarszałka Sejmu Tomasza Nałęcza (SdPl), który oświadczył, że kandydat Socjaldemokracji Marek Borowski nie będzie reklamował w wyborach swojej partii, a chce być "bastionem lewicy", który pozwoli pokonać prawicę.

    Według Oleksego, poparcie Borowskiego przez SLD jest niemożliwe m.in. z tego względu, że "reprezentuje on partię polityczną, w kampanii będzie mówił o swojej partii i jej atuty będzie chciał podnosić". Jak podkreślił, Sojusz "jest dużą partią i też chce mieć swojego kandydata".

    Wśród osób, które mogłyby kandydować z ramienia SLD, wymienia się m.in. Jerzego Szmajdzińskiego, Adama Gierka i Longina Pastusiaka. Sekretarz generalny Sojuszu Marek Dyduch poinformował w czwartek, że w sobotę odbędzie się Rada Krajowa SLD, a w następną niedzielę Konwencja. Ocenił jednak, że tam nie zapadnie jeszcze ostateczna decyzja, tylko pojawi się "sygnał" dotyczący kandydata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu