Ósmy z rzędu wzrost Nasdaq

opublikowano: 20-02-2019, 22:12

S&P500 i Dow Jones zyskały w środę 0,2 proc. Nasdaq kończył sesję wzrostem tylko o 0,03 proc., ale to ósma z rzędu zwyżka indeksu. Tak długa seria nie zdarzyła się od sierpnia ubiegłego roku.

Wzrosty indeksów na koniec handlu na rynkach akcji w USA odzwierciedlają interpretację „minutes” ze styczniowego posiedzenia FOMC, których publikację w środę niektórzy nazywali najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia.Część inwestorów uznała za pozytywny podział opinii w Fed dotyczący tego  kiedy znów podwyższać stopy. Inwestorzy liczyli jednak też na to, że dowiedzą się, czy gołębi zwrot Fed w styczniu jest trwały, czy tymczasowy. W „minutes” jednak tego wyraźnie nie zasygnalizowano. Innym tematem ważnym dla rynku są negocjacje handlowe USA i Chin. Rośnie optymizm i wiara w osiągnięcie porozumienia, ale na horyzoncie widoczny jest już nowy front wojny handlowej USA, tym razem z Europą.

Nasdaq
Zobacz więcej

Nasdaq fot. REUTERS_Shannon Stapleton_Forum

Patrząc na główne segmenty S&P500, najmocniej drożały w środę spółki materiałowe (1,7 proc.), finansowe (0,6 proc.) i przemysłowe (0,5 proc.). Najsłabsze były natomiast spółki telekomunikacyjne, dostawcy dóbr codziennego użytku oraz spółki ochrony zdrowia (po -0,1 proc.), a także spółki nieruchomości (-0,7 proc.). Na zamknięciu drożało 66 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones zdrożało 17. Najmocniej rosły kursy Caterpillar (3,55 proc.), DowDuPont (3,0 proc.) i Boeinga (1,2 proc.). Największego spadku kursów doświadczyły Microsoft (-1,1 proc.), Walmart (-2,5 proc.) i sieć aptek Walgreens Boots Alliance (-3,5 proc.). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy