Paged wkrótce na Catalyst

KSA
opublikowano: 22-09-2010, 00:00

Spółka dopina emisję obligacji. Pieniądze wyda m.in. na zakup Sklejki-Pisz.

Spółka dopina emisję obligacji. Pieniądze wyda m.in. na zakup Sklejki-Pisz.

W tym i przyszłym roku drzewna grupa zamierza wyemitować obligacje o wartości nominalnej do 150 mln zł. 70 mln zł Paged chce uzyskać jeszcze w tym miesiącu.

— Złożyliśmy już wniosek o wprowadzenie obligacji na rynek Catalyst — mówi Daniel Mzyk, prezes Pagedu.

Większość pieniędzy spółka wyda na przejęcie Sklejki-Pisz. Czeka na decyzję urzędu antymonopolowego.

— Otrzymaliśmy listę pytań i zagadnień do wyjaśnienia. Myślę, że do końca tego tygodnia uzupełnimy ją i odeślemy — informuje Daniel Mzyk.

Część uzyskanej gotówki Paged zainwestuje w automatyzację produkcji w segmencie meblowym.

— Na razie inwestujemy, by osiągnąć zakładane parametry rentowności. Dajemy sobie dwa lata na odpowiedź na pytanie, czy jesteśmy w stanie być silnym podmiotem na rynku meblowym, czy nie — mówi Daniel Mzyk.

Segment meblowy gorzej, niż zakładano, poradził sobie w I półroczu (stąd m.in. odwołanie prognoz na ten rok). Zaszkodziła powódź, która zalała jeden z zakładów. Był ubezpieczony, ale przestój pociągnął za sobą spadek zamówień również w pozostałych fabrykach Pagedu, które produkują komplementarne meble.

Od jakiegoś czasu największy nacisk Paged kładzie na rozwój segmentu sklejkowego. Planuje m.in. inwestycje na Wschodzie.

— Już od jakiegoś czasu prowadzimy rozmowy z dwoma podmiotami: z Białorusi i obwodu kaliningradzkiego — przyznaje Daniel Mzyk.

W grę wchodzą współinwestycje z lokalnym partnerem, by podzielić się ryzykiem.

— Najistotniejsze z naszego punktu widzenia jest uzyskanie dostępu do surowca — mówi Daniel Mzyk.

Jeśli dojdzie do inwestycji, nie będzie to kwestia tego roku. Na razie grupa chce się skupić na dopięciu przejęcia i zintegrowania Sklejki-Pisz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu