PARP zawiesił przyjmowanie wniosków na dofinansowanie inwestycji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-05-2005, 17:03

Termin czwartej rundy składania wniosków o dotację na inwestycje z funduszy strukturalnych, który upływa 18sierpnia, został zawieszony do odwołania - poinformowała w piątkowym komunikacie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Termin czwartej rundy składania wniosków o dotację na inwestycje z funduszy strukturalnych, który upływa 18sierpnia, został zawieszony do odwołania - poinformowała w piątkowym komunikacie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

    Jak wyjaśnia Agencja, przyczyną jest duża liczba wniosków, które zostały złożone w poprzednich rundach, co oznacza, że mogą zostać wyczerpane środki unijne przeznaczone na te dotacje.

    Na wsparcie rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycje (W Sektorowym Programie Operacyjnym Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw - SPO WKP) jest przeznaczonych prawie 360 mln euro.

    Na realizację programu SPO WKP przeznaczono łącznie kwotę 1,7 mld euro, w tym 1,25 mld euro pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kwota ta może zostać wykorzystana przez przedsiębiorców do 2008 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PARP zawiesił przyjmowanie wniosków na dofinansowanie inwestycji