PCK w Rzeszowie otrzymał samochody. Wspierają pomaganie uchodźcom z Ukrainy

  • DI
opublikowano: 05-12-2022, 15:41
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Rzeszowie otrzymał pięć samochodów od Volkswagen Financial Services. Pojazdy, udostępnione PCK bezpłatnie na sześć miesięcy, są wykorzystywane do pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Pracownicy i wolontariusze Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie od początku wojny są bardzo zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Potrzeby są ogromne, a jedną z nich jest zapewnienie logistyki, przede wszystkim w zakresie przewożenia ludzi i niezbędnych towarów, np. produktów higienicznych.

Na apel podkarpackiego PCK odpowiedział m.in. Volkswagen Financial Services. Firma świadcząca usługi finansowe związane z zakupem i eksploatacją nowych i używanych samochodów przekazała PCK pięć aut na sześć miesięcy. Pojazdy trafiły do jednostek terenowych wzdłuż granicy oraz do Przemyśla. Ich zadaniem jest zapewnienie mobilności działającym na miejscu przedstawicielom PCK oraz wsparcie w codziennych obowiązkach. Samochody zostały przekazane w październiku.

– Mówiąc o wsparciu, jakiego udzieliła nam firma Volkswagen Financial Services, tak naprawdę powinniśmy się cofnąć do lutego 2022 r. Już dwa dni po wybuchu wojny użyczono nam bezpłatnie 10 samochodów, które każdego dnia przez sześć miesięcy pełniły razem z nami służbę przy granicy. Potrzeby wciąż są ogromne, dlatego z ogromną wdzięcznością przyjęliśmy wiadomość, że Volkswagen Financial Services będzie dalej nas wspierać nas w tym zakresie. Od października oddział ma do dyspozycji pięć samochodów, które wykorzystujemy w działaniach każdego dnia – zaznacza Maciej Maruszak, dyrektor Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie.

Tymi samochodami realizowane są przewozy z granicy w Medyce, Korczowej i Krościenku do punktów recepcyjnych, ponadto przewozy osób niepełnosprawnych do miejsc zakwaterowania głównie na Podkarpaciu, a także pojedyncze przejazdy w inne części kraju. Pracownicy i wolontariusze PCK przewożą żywność i produkty dla uchodźców na granicę z Ukrainą i do punktów udzielania pomocy. Według szacunków PCK oraz informacji z Urzędu Miasta w Przemyślu od początku marca tego roku autami udostępnionymi przez Volkswagen Financial Services przewieziono około 250 tys. osób.

Pojazdy zostały dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym. Każdy jest wyposażony w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, dzięki czemu pracownicy PCK nie muszą myśleć o kosztach tankowania.

– W obecnych czasach niezwykle ważna jest każda forma wsparcia. O jej skuteczności bardzo często decyduje szybkość reakcji i właściwe miejsce skierowania pomocy. Jako Volkswagen Financial Services doskonale to rozumiemy i pomagamy tak, jak potrafimy najlepiej – przez dostarczanie mobilności. Dwa dni po wybuchu wojny w Ukrainie użyczyliśmy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi 10 samochodów. Nasi pracownicy dostarczyli je do Rzeszowa, skąd niezwłocznie ruszyły w teren. Kilka tygodni później w ramach współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych 20 naszych pojazdów przekazaliśmy wybranym przygranicznym jednostkom OSP. Jesteśmy dumni, że nasze auta z logo VW FS wspierają tych, którzy udzielają pomocy uchodźcom – podkreśla Mikołaj Woźniak, prezes Volkswagen Financial Services.

Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

Firma już w marcu br. zaangażowała się w pomoc na rzecz uchodźców, użyczając 20 samochodów na potrzeby wybranych jednostek OSP. Samochody trafiły głównie do formacji w województwach przygranicznych. Pojazdy przez sześć miesięcy były wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów. W listopadzie w ramach IV odsłony wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych do wybranych 10 jednostek w całej Polsce trafiło 10 aut marki Volkswagen. Działania są koordynowane wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane