Pegas potwierdza uruchomienie linii produkcyjnej w Egipcie

ISBnews
opublikowano: 17-01-2014, 08:56

Pegas Nonwovens poinformował o pomyślnym zakończeniu rozruchu linii produkcyjnej w Egipcie. Kilka dni temu dyrektor finansowy spółki Marian Rasik informował agencję ISBnews, że egipska linia osiągnęła już niemal pełne moce produkcyjne.

"Nowa linia produkcyjna w Egipcie z powodzeniem przeszła rygorystyczne procedury testowe i kwalifikacyjne i z początkiem stycznia uruchomiono na niej regularną produkcję przemysłową. W 2014 r. planowana jest dalsza optymalizacja technologii w celu osiągnięcia maksymalnej efektywności i wydajności procesu produkcji" - czytamy w komunikacie.

Rasik powiedział ISBnews w Wiedniu, że można powiedzieć, iż linia produkcyjna w Egipcie osiągnęła niemal pełne moce - na poziomie porównywalnym do linii w Czechach. Podkreślił, że trwają jej dostosowania ze względu na różne typy materiałów.

Pegas podał też w komunikacie, że podtrzymuje prognozy na 2013 r., mówiące o zysku EBITDA na poziomie 37-39 mln euro po wyłączeniu aktualizacji wartości programu opcji na akcje do wartości godziwej oraz o nakładach inwestycyjnych nieprzekraczających 41 mln euro.

Rasik informował ISBnews, że nakłady inwestycyjne Pegas były w ub.r. zgodne z zapowiedziami i nie przekroczyły 41 mln euro, natomiast w tym roku zostaną ograniczone do 10-12 mln euro. Według niego, zysk EBITDA spółki za 2013 r. "bezpiecznie" zmieści się w przewidzianej obniżonej niedawno prognozie mówiącej o 37-39 mln euro.

Spółka zapowiedziała, że wstępna informacja o wynikach za 2013 r. ukaże się 20 marca br. Dyrektor finansowy informował, że wówczas Pegas przedstawi także prognozy na 2014 r.

Pegas Nonwovens to spółka holdingowa będąca producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego, oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu. W 2012 r. wypracowała 188 mln euro przychodów. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pegas potwierdza uruchomienie linii produkcyjnej w Egipcie