Petru: im szybciej będzie znany nowy prezes PKO BP, tym lepiej

(Marek Druś)
opublikowano: 29-12-2006, 16:51

Jeżeli Marcinkiewicz weźmie udział w konkursie na prezesa PKO BP, jego szanse będą pomniejszone przez brak doświadczenia w bankowości, uważa Ryszard Petru.

Główny ekonomista banku BPH Ryszard Petru powiedział po zapowiedzi ogłoszenia konkursu na stanowisko prezesa banku PKO BP, że dla dobra tego banku dobrze by było, gdyby szybko się wyjaśniło, kto ma być jego prezesem.

Petru powiedział PAP, że dla inwestorów, zapowiedzi dotyczące losów Kazimierza Marcinkiewicza nie będą miały znaczenia, bo dla nich liczą się tylko fakty. PKO BP jest notowany na warszawskiej giełdzie.

Szef rady nadzorczej banku Marek Głuchowski poinformował w piątek, że Kazimierz Marcinkiewicz będzie doradcą p.o. prezesa banku PKO BP Sławomira Skrzypka.

Głuchowski powiedział również, że będzie konkurs na stanowisko prezesa banku PKO BP. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 16 stycznia.

Zdaniem Petru, jeżeli Marcinkiewicz weźmie udział w konkursie na prezesa PKO BP, to jego szanse będą pomniejszone z powodu braku doświadczenia w bankowości.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane