Philip Morris rozważa całkowite wyjście z Rosji

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 24-03-2022, 15:27

Znany producent wyrobów tytoniowych, koncern Philip Morris International zaczął rozważać opcje całkowitego wyjścia z rosyjskiego rynku, donosi Bloomberg.

Denis Balibouse / Reuters / Forum

Amerykańska firma poinformowała, że decyzja nie może zapaść z dnia na dzień i potrzebuje analizy możliwości by dokonać tego w sposób uporządkowany.

Jak podkreśla Bloomberg, rosyjski rynek ma duże znaczenie w strukturze przychodów koncernu, w którego portfolio są m.in. tak popularne marki jak Marlboro i L&M. Rosja plasuje się na czwartym miejscu w sprzedaży firmy i stanowi też ważne miejsce w rozwoju elektronicznej alternatywy, marki IQOS. Jak podaje agencja, powołując się na analityków brokera Jefferies, Rosja generuje około 5 proc. zysków firmy i „pochłania” prawie jedną piątą produkcji IQOS..

Do tej pory, od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, firma ograniczyła już operacje produkcyjne, zawiesiła marketing i anulowała wprowadzanie produktów na rynek w Rosji.

Philip Morris zatrudnia w Rosji ponad 3,2 tys. pracowników. Deklaruje, ze nadal będą otrzymywać wynagrodzenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane