Pimco radzi sobie lepiej od Grossa

opublikowano: 24-09-2015, 10:56

Inwestorzy, którzy poszli za słynnym królem obligacji Billem Grossem i postawili na zarządzany przez niego fundusz Janus Capital po roku liczą straty sięgające 2,5 proc. Ci, którzy postanowili zostać w Pimco Total Return Fund, zarobili w tym czasie 1,7 proc, informuje "Financial Times".

Zobacz więcej

Bill Gross

Reuters/Forum

We wrześniu ubiegłego roku po 43 lat od założenia funduszu Gross odszedł z Pimco i zasilił szeregi mniejszego funduszu Janus Capital. Choć jego odejście z firmy przyczyniło się do ogromnego odpływu kapitału z firmy (około 120 mld USD), to tylko niewielka jego część podążyła za nim do Janus Capital (1 mld USD).

W sierpniu wartość aktywów zarządzanych przez Pimco Total Return Fund wynosiła nieco ponad 98,1 mld USD, wobec 201,6 mld USD we wrześniu ubiegłego roku. W przypadku funduszu Janus Global Unconstrained Bond Fund jest to 1,4 mld USD, wobec 79,1 mln USD.

Jak widać zarządzanie mniejszym portfelem nie gwarantuje sukcesu, choć jak zapewniał wcześniej Gross to było właśnie powodem przejścia do zdecydowanie mniejszej konkurencji.

“Jego fundusz urósł jedynie do 1,4 mld USD, i około połowa tego to pieniądze samego Grossa”, podsumowuje “Financial Times”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pimco radzi sobie lepiej od Grossa