PKP PLK ogłosiły przetargi o wartości 4,6 mld zł na inwestycje kolejowe

  • PAP
opublikowano: 10-02-2022, 12:43

Zarządca infrastruktury kolejowej PKP PLK ogłosił w czwartek przetargi o wartości 4,6 mld zł na inwestycje kolejowe - poinformował prezes spółki Ireneusz Merchel.

Jak poinformował na konferencji prasowej Merchel, najistotniejsze planowane inwestycje w ramach ogłoszonych w czwartek przetargów to np. przebudowa linii Katowice-Katowice Ligota, modernizacja całej linii Chabówka-Nowy Sącz, przebudowa stacji w Ostródzie. Jak przypomniał, w 2022 r. wartość wszystkich ogłoszonych przetargów sięga już 11 mld zł.

Ireneusz Merchel, fot. Marek Wiśniewski
Ireneusz Merchel, fot. Marek Wiśniewski

Jak podkreślił na konferencji minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, informacje o przetargach to dobre wiadomości dla wszystkich tych, którzy często przez kilkadziesiąt lat oczekiwali na konkretne inwestycje kolejowe w regionach.

"Kolej może służyć jako element potwierdzający, że polityka klimatyczna w dobrym słowa znaczeniu jest w Polsce realizowana. Dajemy przykład innym państwom UE, że można stawiać na kolej jako ekologiczny środek transportu" - mówił Adamczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane