PO - 35 proc. poparcia, PiS - 29 proc. poparcia w sondażu GfK Polonia - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-03-2006, 07:58

Sondaż "Rzeczpospolitej" potwierdza, że na polskiej scenie politycznej dominują dwa partyjne giganty. Gdyby wybory odbyły się teraz, na Platformę głosowałoby 35 proc. ankietowanych, a na partię Jarosława Kaczyńskiego 29 proc.

Sondaż "Rzeczpospolitej" potwierdza, że na polskiej scenie politycznej dominują dwa partyjne giganty. Gdyby wybory odbyły się teraz, na Platformę głosowałoby 35 proc. ankietowanych, a na partię Jarosława Kaczyńskiego 29 proc.

Oprócz nich do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwa ugrupowania: SLD z 8-proc. poparciem oraz Samoobrona z 6-proc. Ani LPR, ani PSL nie przekroczyłyby pięcioprocentowego progu wyborczego. Chęć głosowania na nie deklaruje po 2 proc. pytanych przez GfK Polonia - pisze "Rzeczpospolita".

Nowy Sejm miałby podobną zdolność do utworzenia rządowej koalicji jak obecny, to znaczy niewielką. Jeśli PO zdecydowałaby się utworzyć rząd z SLD, taka koalicja miałaby stabilną większość - 256 mandatów.

W wynikach partyjnych preferencji uwzględniono tylko tych respondentów, którzy mówią, że zdecydowanie pójdą, bądź raczej pójdą do wyborów. Jest ich 55 proc. GfK Polonia przeprowadziła badanie 17-19 marca na losowej, reprezentatywnej próbie 975 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PO - 35 proc. poparcia, PiS - 29 proc. poparcia w sondażu GfK Polonia - prasa