Poczet polskich celebrytów ekonomicznych: Jan Winiecki

Karol Jedliński
opublikowano: 29-09-2011, 07:21

Mistrzem rekwizytów, choćby nawet tych wirtualnych, nie jest profesor Jan Winiecki.

Chcecie zobaczyć prawdopodobnie najbardziej archaiczną stronę internetową? Odwiedźcie www.winiecki.pl. Nie znajdziecie tam jednak bynajmniej staroświeckich treści, choć ten 73-letni członek Rady Polityki Pieniężnej nie raz deklarował, że woli starych, sprawdzonych ekonomistów w stylu Adama Smitha.

- W przypadku OFE Donald Tusk porzucił swoich wyborców. A co do Grecji, to czas odstawić ją od piersi – takie ostre tezy stawia ostatnio Winiecki wybrany przecież do RPP z poparcia Platformy Obywatelskiej.

Swego czasu ten znakomity polemista i mówca znalazł się w głębokiej defensywie. Po tym jak Tomasz Wróblewski, naczelny „Dziennika Gazety Prawnej” zasugerował, że przy głosowaniach Winiecki korzysta ze ściągawek od polityków, profesor wypalił:

- To, co mówi redaktor z jakiegoś tam dziennika dla ubogich umysłowo, to mnie rzeczywiście niewiele obchodzi.

Na swoje profilowe zdjęcie na Facebooku wybrał fotos sprzed dobrych 20 lat. I słusznie, bo widownia lubi wyrazistych a nie podstarzałych celebrytów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu