Podkarpackie: Wybrano listę projektów drogowych finansowanych z RPO

PAP
opublikowano: 30-12-2008, 20:13

Zarząd województwa podkarpackiego zatwierdził we wtorek listę projektów dotyczących dróg gminnych i powiatowych, które realizowane będą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego (RPO WP).

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa marszałka województwa Aleksandra Gorzelak-Nieduży, wybrane projekty będą dofinansowane w ramach osi priorytetowej II Infrastruktura techniczna.

"Pierwotnie na ten nabór przeznaczonych zostało ponad 162 mln zł, z czego na drogi powiatowe 117 mln, a na drogi gminne niecałe 46 mln zł. Złożone zostały 163 wnioski na łączną sumę dofinansowania ponad 400 mln zł. Po etapie oceny merytorycznej i formalnej ustalone zostały listy rankingowe, na których znalazło się 39 wniosków o dofinansowanie inwestycji na drogach powiatowych oraz 45 wniosków w zakresie dróg gminnych" - dodała Gorzelak-Nieduży.

Pieniędzy nie wystarczyłoby na wszystkie wnioski, które znalazły się na listach rankingowych, dlatego zarząd województwa postanowił przeznaczyć dodatkowe środki na ten nabór. Dodatkowe prawie 118 mln zł zostanie podzielone na drogi powiatowe (niecałe 75 mln zł) i drogi gminne (43 mln zł).

"Pozwoliło to na objęcie dofinansowaniem wszystkich wniosków o dofinansowanie, które ocenione zostały pozytywnie na etapie oceny formalnej i merytoryczno-technicznej. W sumie na projekty drogowe na Podkarpaciu w ramach RPO WP wydanych zostanie ponad 280 mln złotych" - powiedziała rzeczniczka.

W ramach RPO województwo podkarpackie w latach 2007 - 2013 ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Instytucją zarządzającą programem jest zarząd województwa. Głównym celem programu jest wzrost konkurencyjności podkarpackiej gospodarki. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane