Pola Elizejskie będą deptakiem?

AD, The Local
opublikowano: 02-11-2015, 15:35

Najsłynniejsza ulica świata czyli Pola Elizejskie w Paryżu do 2025 r. przejdzie gruntowną przebudowę. Niewykluczone, że stanie się wyłącznie deptakiem.

Mierząca blisko 2 km długości reprezentacyjna ulica Paryża ciągnąca się od Placu Zgody po Łuk Triumfalny, odwiedzana obecnie przez 300 tys. ludzi nie była remontowana ani odnawiana od 20 lat. Właśnie z tego powodu władze Paryża powołały specjalny Komitet Champs-Elysees, który ma się zająć planowaniem i nadzorowaniem gruntownej przebudowy tego miejsca.

Zobacz więcej

Christian Scheja/Flickr CC BY 2.0

Na czele komitetu stanął Jean-Noël Reinhardt – zwolennik znaczącego ograniczania ruchu samochodowego w centrum miasta, więc prasa już sugeruje, że podobny zabieg będzie chciał przeprowadzić na Polach Elizejskich.

– Nieustanny atak pojazdów w tym miejscu sprawia, że nie daje się tam normalnie oddychać – przekonuje Jean-Noël Reinhardt. Przywołuje w tym miejscu doświadczenia z corocznego Dnia Bez Samochodu obchodzonego we wrześniu, w trakcie którego Pola Elizejskie były zamieniane na deptak.

- Trzy czwarte bywalców Champs-Elysees przybywa tutaj aby posiedzieć w kawiarnianym ogródku, napić się czegoś, zobaczyć film czy po prostu spacerować. Jedynie 25 proc. przychodzi tu na zakupy – mówi prezydent.

Dokładny plan przebudowy ulicy ma być ogłoszony w styczniu 2016 r., ale już wiadomo, że wstępne założenia zakładają udostępnienie większej ilości miejsca dla gastronomii, galerii i kin, odnowę alei parkowej otulającej ulicę od wschodu, budowę ścieżek rowerowych w obu kierunkach oraz zamianę biegnącej równolegle Rue de Ponthieu w półdeptak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, The Local

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Pola Elizejskie będą deptakiem?