Polakom brakuje poduszki finansowej

opublikowano: 20-10-2019, 22:00

Co czwarta osoba w Polsce uważa za prawdopodobne wystąpienie u siebie problemów onkologicznych – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę ubezpieczeniową Unum.

Zdaniem ubezpieczyciela to świadczy o wysokiej świadomości naszych rodaków, często wynikającej z faktu, że mamy styczność z chorobą onkologiczną osobiście lub dotyka ona naszych bliskich znajomych. Pomimo tego zaledwie 38 proc. Polaków byłoby w stanie regulować bieżące zobowiązania finansowe co najwyżej przez trzy miesiące podczas niezdolności do pracy wywołanej poważnym zachorowaniem bądź wypadkiem. To najczęściej wybierana odpowiedź przez respondentów. Dalej uplasowały się osoby, które zaznaczyły, że byłyby w stanie utrzymać się przez miesiąc (27 proc.). Najrzadziej padała odpowiedź: powyżej 6 miesięcy (15 proc.).

19,3 mln Tyle przypadków zachorowań na nowotwory na świecie wystąpi w 2025 r. według prognoz Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem…

24 mln ...a do tylu wzrośnie liczba zachorowań na nowotwory w 2035 r.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy