Polimex Mostostal Siedlce zapowiada akwizycje firm budownictwa drogowego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-10-2005, 17:45

Polimex Mostostal Siedlce, który wcześniej zabiegał o przejęcie większościowego pakietu akcji katowickiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych (PRInż), po fiasku tych planów zapowiada akwizycje innych firm z zakresu budownictwa drogowego - poinformował we wtorek PAP prezes spółki.

Polimex Mostostal Siedlce, który wcześniej zabiegał o przejęcie większościowego pakietu akcji katowickiego Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych (PRInż), po fiasku tych planów zapowiada akwizycje innych firm z zakresu budownictwa drogowego - poinformował we wtorek PAP prezes spółki.

    "Nie rezygnujemy ze strategii, polegającej na rozpoczęciu działalności także w segmencie budowy dróg oraz budowy i modernizacji linii kolejowych. Wobec niepowodzenia z PRInż-em zdecydowaliśmy się na wariant alternatywny" - powiedział PAP prezes Polimeksu Konrad Jaskóła.

    Dodał, że dla rozwinięcia tego segmentu działalności spółka powołała w swojej strukturze Zakład Budowy Dróg i Kolei z oddziałem w Katowicach, którego szefem został były członek zarządu PRInż-u. Kolejnym etapem ma być akwizycja spółek z branży drogowej. Prezes nie sprecyzował ich ilości; jak mówił, w grę wchodzi kilka spółek.

    "Chcielibyśmy zakończyć ten proces jeszcze w tym roku, tzw. nie tylko mieć przygotowaną i dobrze funkcjonującą strukturę, ale i konkretne kontrakty drogowe" - powiedział Jaskóła.

    Prezes uczestniczył we wtorek w Dąbrowie Górniczej w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej baterii koksowniczej w Koksowni Przyjaźń. Instalację wybuduje konsorcjum Polimeksu Mostostalu Siedlce, firmy Piecexport i Koksoprojekt. Polimex Mostostal otrzyma niespełna połowę wpływów z tego wartego ok. 410 mln zł kontraktu, a pozostałą część pozostali członkowie konsorcjum.

    Jaskóła powiedział, że jego firma finalizuje zabiegi również o inny kontrakt w koksowni - chodzi o modernizację Wydziału Produkcji Węglopochodnych za ok. 405 mln zł. Obecnie konsorcjum na czele z Polimeksem (z udziałem firm Piecexport, Koksoprojekt oraz Naftoremont) ma wyłączność na rozmowy w tej sprawie; prezes ocenił, że powinny one zakończyć się do końca października, a kontrakt może zostać podpisany w pierwszej dekadzie listopada. Jego realizacja potrwa 26 miesięcy.

    Polimex Mostostal Siedlce należy do największych polskich firm budownictwa przemysłowego. W ubiegłym roku grupa miała ok. 1,7 mld zł przychodów, w tym roku mogą one przekroczyć 2 mld zł. 40 proc. przychodów pochodzi z eksportu; firma realizuje kontrakty w Europie Zachodniej, Iranie, Libii i Chinach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane