Czytasz dzięki

Polisy OC tanieją? Towarzystwa nie wierzą

Ubezpieczyciele deklarują, że podnoszą ceny, a te spadają — twierdzi ipolisa.pl. I budzi kontrowersje w branży.

Od kilkunastu miesięcy branża ubezpieczeniowa jak mantrę powtarza, że polisy komunikacyjne, a w szczególności OC, muszą drożeć. To efekt strat, jakie ubezpieczyciele ponoszą na ich sprzedaży. W 2010 r., kiedy doszło do zakończenia wojny cenowej w tym segmencie rynku i pierwszych podwyżek, do tego biznesu dorzucili — blisko 1 mld zł. W ubiegłym roku straty spadły o połowę — do 492 mln zł. Czy taki poziom strat jest do zaakceptowania i na nowo może pchnąć ubezpieczycieli w kierunku wojny cenowej?

Zobacz więcej

fot. Grzegorz Krywiński (Puls Biznesu)

Taki wniosek wyciąga porównywarka internetowa ipolisa.pl. Z jej danych wynika, że od dwóch kwartałów mamy do czynienia ze spadkiem średnich cen polis OC. Odwrócenie trendu nastąpiło w ostatnim kwartale 2011 r., kiedy stawki obniżyły się o 5 proc. W pierwszych miesiącach tego roku ten trend był kontynuowany (spadek o 1 proc.). Mimo to ceny nadal utrzymują się na poziomie wyższym niż na początku 2011 r.

Teza budzi kontrowersje na rynku ubezpieczeniowym...

Cały artykuł w poniedziałkowym Pulsie Biznesu lub tutaj.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane