Politycy PiS, Samoobrony i LPR rozmawiali o koalicji

(Tadeusz Stasiuk)
12-10-2006, 20:06

W ciągu 3-4 dni będzie porozumienie w sprawie koalicji - powiedział Przemysław Gosiewski (PiS) po zakończeniu rozmów.

Przedstawiciele PiS, Samoobrony i LPR spotkali się w czwartek, by rozmawiać o odnowieniu koalicji. W ciągu 3-4 dni będzie porozumienie w sprawie koalicji - powiedział dziennikarzom wieczorem Przemysław Gosiewski (PiS) po zakończeniu rozmów.

Gosiewski dodał, że rozmowy idą w dobrym kierunku. Nie chciał nic więcej powiedzieć. Był jedynym politykiem, który zatrzymał się, by porozmawiać z dziennikarzami, oczekującymi przed rządowym hotelem przy ul. Parkowej w Warszawie, gdzie odbyło się spotkanie.

Spotkanie rozpoczęło się ok. godz. 16. Najwcześniej, po ok. 2 godzinach, rozmowy opuścili politycy LPR. Po kolejnych prawie 2 godzinach z rządowego hotelu wyjechali przedstawiciele PiS i Samoobrony.

W rozmowach wzięli udział ze strony PiS - oprócz Gosiewskiego, Marek Kuchciński i Adam Lipiński, ze strony Samoobrony - Krzysztof Filipek i Janusz Maksymiuk, a ze strony LPR - Wojciech Wierzejski i Piotr Ślusarczyk.

W czwartek po południu Sejm przyjął wniosek PiS, Samoobrony, LPR i Ruchu Ludowo-Narodowego o przerwę w obradach izby do przyszłego wtorku. Tym samym planowane na czwartek debata i głosowanie nad wnioskami PO i SLD o samorozwiązanie Sejmu nie odbyły się. Jak podkreślali politycy PiS, cały czas trwają rozmowy koalicyjne i "aby je domknąć, potrzebne są cztery dni spokoju".

W środę w podwarszawskim Jadwisinie rozmawiali liderzy trzech ugrupowań: PiS - Jarosław Kaczyński, Samoobrony - Andrzej Lepper i LPR - Roman Giertych.

(DI, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Politycy PiS, Samoobrony i LPR rozmawiali o koalicji