Czytasz dzięki

Polski Coinfirm rozpycha się w USA

opublikowano: 07-07-2020, 22:00

Specjalista od zabezpieczania transakcji kryptowalutowych i odzyskiwania skradzionych coinów dostał pieniądze na rozwój. Ma apetyt na więcej.

Coinfirm, firma zabezpieczająca transakcje kryptowalutowe przed praniem pieniędzy i finansowaniem terroryzmu, właśnie pozyskał dodatkowe 2 mln EUR finansowania od luksemburskiego funduszu Middlegame Ventures, który inwestuje w biznesy technologiczne działające na rynkach finansowych. To druga runda inwestycji, którą udało się zamknąć w tym roku (w styczniu pozyskała 20 mln zł).

Zdaniem Pawła
Kuskowskiego, kierującego Coinfirmem, w żadnym innym obszarze gospodarki
rozwiązania regtech (technologie regulacyjne), obniżające rosnące koszty
dostosowywania się podmiotów do nowych przepisów i zwiększające efektywność
nadzoru nad sektorem finansowym, nie są tak bardzo potrzebne jak w
kryptowalutach.
Zobacz więcej

ZAPOTRZEBOWANIE NA INNOWACJE.

Zdaniem Pawła Kuskowskiego, kierującego Coinfirmem, w żadnym innym obszarze gospodarki rozwiązania regtech (technologie regulacyjne), obniżające rosnące koszty dostosowywania się podmiotów do nowych przepisów i zwiększające efektywność nadzoru nad sektorem finansowym, nie są tak bardzo potrzebne jak w kryptowalutach. Fot. WM

— Kolejną planujemy w połowie przyszłego roku — mówi Paweł Kuskowski, prezes wywodzącego się z Polski i wycenianego na 170 mln zł Coinfirmu.

Pozyskane fundusze pomogą firmie rozwijać się na rynku amerykańskim, gdzie właśnie otworzyła kolejne biuro — nowojorski adres jest piątą lokalizacją Coinfirmu. Pozostałe znajdują się w Londynie, Warszawie, Toruniu i Tokio.

— Globalnie zatrudniamy już ponad 60 osób, w tym większość w Polsce. Gros klientów pochodzi jednak z zagranicy, dlatego na kluczowych dla nas rynkach mamy swoje przedstawicielstwo. W tym roku koncentrujemy się na rynku amerykańskim, gdzie współpracujemy z kilkoma firmami. Właśnie otworzyliśmy tam biuro i ruszamy z rekrutacją. Zatrudniliśmy na razie dwóch pracowników, w tym osobę bardzo blisko współpracującą z DEA — informuje Paweł Kuskowski, CEO Coinfirm.

Pod koniec zeszłego roku Coinfirm nawiązał współpracę z firmą Kroll, zajmującą się cyberbezpieczeństwem i odzyskiwaniem środków pochodzących z przestępstw. Owocem tej współpracy jest Reclaim Crypto — komercyjna usługa, polegająca na namierzeniu skradzionych coinów. Jak dotąd skorzystało z niej kilka tysięcy klientów. Zdaniem Pawła Kuskowskiego zapotrzebowanie na tego typu usługi będzie rosło, bo amerykański rynek kryptowalut prężnie się rozwija. Wchodząna niego nie tylko kolejne giełdy, ale również banki, które oferują m.in. rachunki kryptowalutowe czy wypłaty i wpłaty w bankomatach.

— Mamy bardzo zaawansowane narzędzie analityczne i gigantyczną bazę danych, dzięki czemu jesteśmy w stanie śledzić niemal wszystkie transakcje kryptowalutowe. To nasza karta przetargowa na amerykańskim rynku, bardzo konkurencyjnym.Na rynkach europejskich, jak szwajcarski czy niemiecki, osiągamy 80-procentowy udział. Obsługujemy tam odpowiednio 15 do 20 firm — dodaje szef Coinfirmu, z którego usług korzysta m.in. PKO BP, Bitwala, Fiona, czy Duff& Phelps.

— Cieszymy się, że możemy współpracować z Pawłem i zespołem Coinfirmu w realizacji ich wizji, aby stać się centralnym dostawcą rozwiązań w zakresie compliance i bezpieczeństwa w stokenizowanej gospodarce [cyfrowej gospodarce — red.]. W szczególności z możliwości przyspieszenia ich współpracy z instytucjami finansowymi i zapewnienia wsparcia organom ścigania i regulacyjnym na całym świecie — mówi Pascal Bouvier, partner zarządzający Middlegame Ventures.

Najwięksi światowi konkurenci Coinfirmu to Chainalysis i Elliptic. Wartość rynku kryptowalut to ponad 267 mld USD z codziennymi obrotami w wysokości 67 mld USD. Ponadto Coinfirm doradza zagranicznym konsorcjom pod egidą rządów, które pracują nad stworzeniem cyfrowej waluty opartej na technologii blockchain dla banków centralnych. W tym zakresie dostarcza m.in. rozwiązanie do analityki przepływów finansowych konsorcjum utworzonemu przez University College London.

Zdaniem przedstawiciela Coinfirmu nasilają się zakusy niektórych rządów, aby wykorzystać kryptowaluty do walki z kryzysem spowodowanym COVID-19 przez stworzenie cyfrowej waluty dla banków centralnych. Zdaniem Pawła Kuskowskiego tego typu infrastruktura będzie bardziej wydajna niż klasyczne rozwiązania.

Weź udział w webinarze "Blockchain, Kryptowaluty i Tokeny"

           

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane