Polsko-indyjskie porozumienie filmowe

PAP
02-11-2011, 15:05

Polska i Indie rozmawiają o współprodukowaniu filmów.

Podczas spotkania indyjskiej minister ds. mediów Ambika Soni z ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Bogdanem Zdrojewskim rozważane były różne możliwości współpracy.

Ministrowie rozmawiali również na temat wymiany w zakresie festiwali filmowych oraz programach wymiany pomiędzy krajowymi szkołami filmowymi.

Minister Soni powiedziała, że międzyministerialne konsultacje na temat umowy o audiowizualnej współpracy niebawem zostaną ukończone.

Polsko-indyjska współpraca filmowa kwitnie. Na odbywającym się w dniach 23 listopada – 3 grudnia Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Indiach będzie specjalna kwestia poświęcona współczesnemu kinu polskiemu.

Ze swoich występów w Bollywood zasłynęła była minister pracy Anna Kalata, która w indyjskiej produkcji zagrała matkę amerykańskiego nastolatka zakochanego w dziewczynie z Indii.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Polsko-indyjskie porozumienie filmowe