Pomoże parasol

Paulina Sztajnert
20-12-2004, 00:00

Allianz, tegoroczny debiutant na rynku TFI, zebrał ponad 200 mln zł aktywów. Do końca 2005 r. ma je podwoić. Liczy na pomoc umbrella fund.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz, jeden z najmłodszych graczy na rynku TFI, nabiera rozpędu. Po niespełna jedenastu miesiącach w trzech funduszach (obligacyjnym, akcyjnym i stabilnego wzrostu) zgromadziło ponad 200 mln zł. A ma być jeszcze lepiej. W realizacji planu ma pomóc m.in. utworzenie umbrella fund. Umożliwia on klientom uniknięcie podatku Belki przy zmianie rodzaju funduszu w ramach tej samej grupy.

— Planujemy pod parasolem otworzyć kolejne subfundusze: rynku pieniężnego oraz dedykowany tym klientom, którzy będą chcieli inwestować w dolarach. W planach mamy także fundusze zagraniczne, ale na razie za wcześnie na szczegóły — mówi Andrzej Burża, prezes TFI.

To nie koniec pomysłów Allianza. Towarzystwo zaoferuje także usługi typu asset management.

W naborze klientów pomogą nowe kanały dystrybucji. Obecnie w sieci działa 2,5 tys. agentów Allianza, mBanku, Multibanku, Volkswagen Banku oraz BDM PKO BP, CDM Pekao i DM BGŻ. Wkrótce grono to powinno się powiększyć.

— Prowadzimy negocjacje z bankami spółdzielczymi. Rozmowy z trzema bankami zrzeszającymi są już dość zaawansowane — zapewnia prezes.

Dodaje, że powinno to pozwolić na co najmniej podwojenie aktywów do końca przyszłego roku.

— Osiągnięcie celu jest realne. Ale jeśli towarzystwu nie uda się zwiększyć aktywów pozyskiwanych przez agentów, może stanąć pod znakiem zapytania. Spora część (ponad 50 mln zł) z tegorocznych aktywów pochodzi z ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych, które już wcześniej znajdowały się w grupie Allianz — tłumaczy Tomasz Publicewicz, wiceprezes Analiz Online.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pomoże parasol