Ponad 400 wystawców będzie uczestniczyło w Trako 2009

PAP
opublikowano: 13-10-2009, 12:02

Ponad 400 wystawców z 17 krajów weźmie udział w rozpoczynających się w środę w Gdańsku 8. Międzynarodowych Targach Kolejowych Trako 2009. Celem targów jest prezentacja nowoczesnych systemów transportowych oraz infrastruktury kolejowej w Polsce, Europie i na świecie.

Organizatorzy - Międzynarodowe Targi Gdańskie (MTG) S.A. i Polskie Koleje Państwowe S.A. - zapewniają, że jest to największa w Polsce oraz druga co do wielkości impreza targowa i wystawiennicza tego typu w Europie. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim.

Dyrektor projektu Trako, Dorota Daszkowska-Kosowska z MTG powiedziała PAP, że targi promują transport szynowy, spedycję i logistykę kolejową oraz prezentują najnowsze technologie.

Poinformowała, że wśród zagranicznych wystawców najliczniejszą grupę stanowią firmy z Niemiec, Czech, Słowacji, Francji i Wielkiej Brytanii. Francuzi, Czesi i Brytyjczycy zaprezentują swoje oferty w pawilonach narodowych.

Tegoroczną imprezę zainauguruje debata pt. "Inwestycje kolejowe jako środek łagodzący skutki kryzysu gospodarczego" z udziałem ekspertów, polityków, przedstawicieli władz lokalnych oraz praktyków reprezentujących międzynarodowe organizacje i przedsiębiorstwa kolejowe i instytucje Unii Europejskiej.

Podczas targów odbędzie się światowa premiera tramwaju "Tramino", wyprodukowanego przez firmę Solaris Bus&Coach. Daszkowska-Kosowska powiedziała PAP, że prezentowana będzie także m.in. największa lokomotywa spalinowa na świecie.

W przeddzień rozpoczęcia tragów, we wtorek odbywa się międzynarodowe seminarium pt. "Styk systemów kolejowych 1435/1520" oraz seminarium techniczne na temat miejskiego transportu szynowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane