Ponar dla Jędrzejewskiego

ZK
06-06-2008, 00:00

Właściciel Kopeksu wzbogaci się o producenta hydrauliki siłowej. Przejmie akcje od Mirosława Kalickiego.

Właściciel Kopeksu wzbogaci się o producenta hydrauliki siłowej. Przejmie akcje od Mirosława Kalickiego.

Dwóch znanych inwestorów giełdowych podpisało wczoraj porozumienie w sprawie Ponaru, wadowickiego producenta elementów hydrauliki siłowej. Leszek Jędrzejewski, główny akcjonariusz Kopeksu, grupy górniczo-energetycznej, przejmie pakiet 9,99 proc. akcji od Mirosława Kalickiego, znanego głównie z holdingu odlewniczego Fam. Z naszych informacji wynika jednak, że Leszek Jędrzejewski będzie w niedługim czasie informował o zwiększaniu swojego zaangażowania w wadowickiej firmie i to on przejmie nad nią kontrolę operacyjną.

W wyścigu o Ponar wyprzedził on innego znanego inwestora — Zbigniewa Jakubasa, który nie krył ostatnio, że kupuje akcje firmy i jest zainteresowany jej przejęciem. Jakubas chciał połączyć Ponar z kontrolowaną przez siebie Polną, przemyskim producentem automatyki przemysłowej.

— Pana Leszka Jędrzejewskiego traktujemy właściwie jak strategicznego inwestora branżowego. Jego Kopex jest istotnym odbiorcą naszych produktów — mówi Arkadiusz Śnieżko, prezes Ponaru.

O tym, że o dominację w wadowickiej firmie stara się trzech dużych graczy, informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Teraz poznaliśmy finał tej potyczki. Kurs Ponaru wzrósł wczoraj o 13,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ponar dla Jędrzejewskiego