Premier: jeszcze raz wyciągamy rękę do partii niekomunistycznych

(Marek Druś)
opublikowano: 14-11-2006, 16:10

Jarosław Kaczyński zadeklarował gotowość PiS do tworzenia koalicji. Jak wyjaśnił, chodzi o współpracę w samorządach.

Jeszcze raz wyciągamy rękę do wszystkich partii niekomunistycznych - oświadczył we wtorek premier Jarosław Kaczyński i zadeklarował gotowość PiS do tworzenia koalicji. Jak wyjaśnił, chodzi o współpracę w samorządach.

"Doszliśmy do wniosku, że trzeba podjąć jeszcze jedną próbę zmiany sytuacji, która tak bardzo szkodzi Polsce" - podkreślił J.Kaczyński. Ta sytuacja, to - jak powiedział - "wojna polityczna". "My tej wojny nie chcemy" - zadeklarował.

Premier Jarosław Kaczyński powiedział, że PiS nie chce przenosić "nadmiernie ostrego konfliktu politycznego" do samorządów.

"PiS jest otwarte, PiS jest gotowe do zawierania koalicji, jest gotowe do odłożenia tego wszystkiego, co dzieli i wspólnej z innymi pracy nad tworzeniem sprawnych samorządów" - zaznaczył premier na konferencji prasowej w Warszawie.

Jak dodał, PiS jest gotowe "do rozmowy generalnej, która by określiła ogólne reguły współpracy z poszczególnymi partiami i rozmów regionalnych, które będą się odnosiły tylko do konkretnej rady, czy też do konkretnego regionu Polski".

Bezpośrednio po konferencji premiera rozpoczęły się obrady Zarządu Głównego PiS. Jak powiedział PAP szef klubu PiS Marek Kuchciński będą one poświęcone omówieniu wyników wyborów samorządowych i przygotowaniu się do II tury wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier: jeszcze raz wyciągamy rękę do partii niekomunistycznych