Premier Rosji nie będzie rozmawiał o cenach gazu podczas swojej wizyty na Białorusi

Interfax.pl
18-10-2007, 15:47

Rosja nie planuje prowadzenia rozmów z Białorusią na temat cen gazu na 2008 r., ponieważ ich formuła jest już zawarta w obowiązujących umowach - powiedział przedstawiciel rosyjskiego rządu przed wizytą rosyjskiego premiera Wiktora Zubkowa na Białorusi, zaplanowanej na piątek.

"Nie powinno być żadnych rozmów na temat cen energii, bo już mamy odpowiednie umowy dotyczące ropy i gazu, które regulują te ceny" - powiedział przedstawiciel rządu dziennikarzom.

Rosyjski ambasador na Białorusi Aleksander Surikow powiedział w środę, że Białoruś zapłaci 125 USD za 1.000 m. sześc. rosyjskiego gazu w przyszłym roku. Ostateczna cena zostanie na przyszły rok ustalona zostanie w grudniu. W bieżącym roku Białoruś płaci 100 USD za 1.000 m. sześc. gazu z Rosji.

Przedstawiciel rosyjskiego rządu powiedział, że w tym roku nie spodziewa się problemów z dostawami surowców energetycznych na przełomie roku.

"W tym roku nie powinno być noworocznych niespodzianek, jak np. umów podpisywanych w Sylwestra" - powiedział przedstawiciel. "Rosyjski rząd nie musi zastanawiać się nad tym. Cena gazu dla Białorusi ustalona jest w kontraktach - jest w nich formuła cenowa".

Interfax.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Interfax.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Premier Rosji nie będzie rozmawiał o cenach gazu podczas swojej wizyty na Białorusi