Prezydent: nominacja Macierewicza na likwidatora WSI obciążona ryzykiem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-07-2006, 09:05

Zdaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego nominacja Antoniego Macierewicza na likwidatora Wojskowych Służb Informacyjnych jest "obciążona pewnym ryzykiem", ze względu na jego temperament. Ocenił jednocześnie, że Macierewicz to "człowiek o olbrzymich zasługach"

Zdaniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego nominacja Antoniego Macierewicza na likwidatora Wojskowych Służb Informacyjnych jest "obciążona pewnym ryzykiem", ze względu na jego temperament. Ocenił jednocześnie, że Macierewicz to "człowiek o olbrzymich zasługach"

"To jeden z twórców Komitetu Obrony Robotników (...) Jego determinacja, powiedzenie, że +się uda+, chociaż teoretycznie nie powinno się wtedy udać, zwyciężyła" - powiedział prezydent w piątek w radiowej Trójce.

"No i wtedy, kiedy kierował ministerstwem spraw wewnętrznych to jednak pewne rzeczy ujawnił i te rzeczy, chociaż były tam pojedyncze błędy, po czasie okazały się prawdziwe. Wykazywał pewną odwagę, determinację i zawsze się tymi sprawami interesował" - dodał.

W czwartek premier Jarosław Kaczyński potwierdził, że Antoni Macierewicz zajmie się likwidacją WSI. Rzecznik rządu Jan Dziedziczak powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, że Macierewicz zostanie powołany w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Prezydent: nominacja Macierewicza na likwidatora WSI obciążona ryzykiem