Prezydent przyjmie dymisję rządu pod koniec przyszłego tygodnia

ISBNews
opublikowano: 05-09-2014, 08:57

Prezydent przyjmie dymisję rządu najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia, poinformowała dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP Joanna Trzaska-Wieczorek.

"Ta dymisja będzie możliwa najwcześniej w końcu przyszłego tygodnia. Nie ma ustalonej konkretnej daty, pan prezydent porozumiał się z panem premierem w tej kwestii, że będzie to koniec przyszłego tygodnia" - powiedziała Trzaska-Wieczorek, cytowana przez IAR.

Wczoraj rzeczniczka prasowa rządu Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała, że dymisja rządu Donalda Tuska nastąpi prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Tłumaczyła, że premier czeka na powrót prezydenta ze szczytu NATO w Newport w Walii, jak podał TVN24.

W czwartek minister sportu i turystyki Andrzej Biernat powiedział, że rząd zostanie podany do dymisji 16 września lub z zbliżonym terminie.

3 września marszałek Sejmu i była minister zdrowie Ewa Kopacz została zarekomendowana przez zarząd Platformy Obywatelskiej (PO) na stanowisko premiera. Informując o tym, członek zarządu partii Tomasz Lenz podkreślił, że ostateczna decyzja w sprawie desygnowania nowego premiera należy do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W sobotę premier Donald Tusk został wybrany nowym przewodniczącym Rady Europejskiej i 1 grudnia zastąpi na tym stanowisku Hermana Van Rompuy'a (na 2,5-letnią kadencję). W związku z tym jest zmuszony podać się do dymisji wraz z całym gabinetem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane