Prowadzisz firmę? Nie przegap tych informacji

opublikowano: 19-08-2022, 18:08
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zmiany przepisów, nowe podatki, pieniądze na rozwój firmy – wszystko, co warto wiedzieć, prowadząc biznes. Zapraszamy do lektury.

1. Narzędzie do obniżania podatków dostępne dla rzeszy firm dzięki zniesieniu wielu barier – oto estoński CIT Anno Domini 2022. Dlaczego teraz warto wejść w estoński CIT?

Mniejsza danina:
Mniejsza danina:
Zmiany w przepisach znacznie zwiększyły atrakcyjność estońskiego CIT. Dzięki przejściu na tę formę można znacznie obniżyć podatek.
Adobe Stock

2. Przedsiębiorcy mogą korzystać z oferty kredytu z gwarancją KUKE. Minimalna wartość zobowiązania wynosi 5 mln zł, a maksymalna długość spłaty to 14 lat. Kredyt inwestycyjny dla eksporterów już jest dostępny.

3. Firmy, które odczuwają skutki pandemii, wojny w Ukrainie i wysokiej inflacji, mogą wystartować w konkursie SWO i dostać finansowe wsparcie. Jak uodpornić MŚP na zawirowania rynku?

Na kłopoty SWO:
Na kłopoty SWO:
Granty pomogą przetrwać firmom, które doświadczają okresowych trudności związanych m.in. ze spadkiem sprzedaży lub problemami kadrowymi.
Adobe Stock

4. 73 proc. Polaków ma szacunek dla przełożonego, choć co czwarty przyznał, że jego szef krzyczy, a co piąty uważa, że źle traktuje pracowników. Jak polski pracownik ocenia swojego szefa?

5. MŚP mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów zgłoszenia znaków towarowych, wzorów przemysłowych i wynalazków. Dostaną zwrot nawet 75 proc. poniesionych opłat. Jak zabezpieczyć produkty i technologie?

Korzyść:
Korzyść:
Uzyskanie ochrony własności intelektualnej powinno być traktowane przez przedsiębiorcę jako inwestycja w budowanie pozycji rynkowej firmy.
Adobe Stock

6. W porównaniu do ubiegłego roku coraz mniej pracowników chce odchodzić z pracy. Poziom lojalności wobec obecnego miejsca zatrudnienia wzrósł do poziomu z początku pandemii. Polacy coraz rzadziej myślą o zmianie pracy.

7. Fundusze unijne pomagają firmom z sektora kreatywnego wdrażać innowacyjne rozwiązania i przygotować strategię ekspansji. Producenci gier podbijają świat dzięki dotacjom.

Gra o grant:
Gra o grant:
Wielu producentów rozwija gry, korzystając z dotacji dostępnych w programach Inteligentny Rozwój i Polska Wschodnia. Dzięki grantom wdrażają nowatorskie rozwiązania.
Adobe Stock

8. Ponad połowa pracowników preferuje wykonywanie obowiązków z domu lub opcję hybrydową. Zanim jednak przejdą na nowy model, będą musieli posiąść nowe kompetencje. Praca zdalna i hybrydowa: jak zmienią się wymagania firm.

9. Eksperci: niedziele powinny być dniami handlu. Podkreślają, że poprzez obecny zakaz rząd zmusza firmy do omijania prawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane