Przecena na Wall Street

opublikowano: 06-06-2017, 22:07

Indeksy amerykańskich giełd poddawały się we wtorek wahaniom, przy czym przez większą część dnia pozostawały pod kreską.

Widoczne to było szczególnie na rynku spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki, choć ostatecznie to rynek spółek technologicznych stracił najmocniej.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Nerwowe nastroje podgrzewane były obawami związanymi z najbliższym czwartkiem, kiedy to mają odbyć się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, zaś przed Kongresem ma dojść do przesłuchania byłego szefa FBI Jamesa Comey’a. Dodatkowym czynnikiem jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego oraz sytuacja związane z politycznym „wykluczeniem” Kataru.

Kalendarium danych makro świeciło we wtorek pustkami. Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych zeszły do najniższego poziomu od dnia następującego po listopadowych wyborach prezydenckich w USA. Z kolei notowania złoty wspięły się do najwyższego poziomu od siedmiu miesięcy. 

Sześć z 11 głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 notowało przecenę. Najmocniejsza była udziałem sektora producentów produktów konsumenckich oraz finansowej. 

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,22 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,28 proc. zaś technologiczny Nasdaq o 0,33 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy