Przy inwestycjach w gaming zalecana chłodna głowa

opublikowano: 25-11-2020, 14:48

Sebastian Wojciechowski, prezes i główny akcjonariusz PCF Group, od lat zajmujący się grami wideo, sugeruje na co zwrócić uwagę przy inwestycji w spółki produkujące gry.

Na warszawskie giełdzie jest już ponad 50 spółek z branży gier, a kolejne kilkadziesiąt zapowiedziało, że przygotowuje się do debiutu. Sebastian Wojciechowski zwraca uwagę, że polskie firmy nie mają patentu na sukces w tej branży.

- Przyglądam się temu co się dzieje na giełdzie i to co mogę zasugerować, to żeby inwestorzy zachowywali chłodną głowę w sytuacji rozważania inwestycji w młodą spółkę, bez konkretnych osiągnięć. Nie jest tak, że Polacy mają jakiegoś złotego Graala, jeśli chodzi o produkcję gier i nie jest tak, że każda produkcja będzie sukcesem – mówi manager.

W jego ocenie jedna z ważniejszych kwestii na które warto zwrócić uwagę to doświadczenie i osiągnięcia zespołu.

- Nie wystarczy, że ktoś otarł się o produkcję jakiejś gry i już sam wie, jak to robić. To się nie dzieje w ten sposób. Zachęcam do sprawdzania track reckordu i upewniania się, że ktoś robi gry dłużej niż miesiąc. Najważniejszy jest zespół i jakie osiągnięcia za nim stoją, ile gier stworzył, ile z nich było sukcesem, czy historia spółki przemawia za tym, że może stworzyć dobrą kolejną grę. W przeciwnym razie inwestorzy kupują jedynie czyjeś marzenia – uważa Sebastian Wojciechowski.

Obejrzyj także webinar o inwestowaniu w spółki z branży gier>>

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane