PSL chce przedłużyć o sierpniowe posiedzenie Sejmu ws. VAT w budownictwie

Polska Agencja Prasowa SA
23-08-2005, 19:08

Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje do marszałka oraz prezydium Sejmu o przedłużenie o jeden dzień posiedzenia Izby zaplanowanego na 29 sierpnia, aby posłowie mogli zająć się wetem prezydenta do ustawy o rekompensacie za wzrost podatku VAT w budownictwie.

Polskie Stronnictwo Ludowe apeluje do marszałka oraz prezydium Sejmu o przedłużenie o jeden dzień posiedzenia Izby zaplanowanego na 29 sierpnia, aby posłowie mogli zająć się wetem prezydenta do ustawy o rekompensacie za wzrost podatku VAT w budownictwie.

    PSL chce także, aby w tym dniu Sejm wysłuchał informacji rządu o jego zamierzeniach prywatyzacyjnych wobec PGNiG i przyjął uchwałę zobowiązującą Radę Ministrów do nieprzeprowadzania prywatyzacji w tej kadencji Sejmu.

    Jak wyjaśnił we wtorek poseł Janusz Piechociński, PSL nie chce, aby kwestie ustawy o zwrocie VAT oraz prywatyzacji PGNiG "przeszkadzały" uroczystemu posiedzeniu z okazji 25.rocznicy "Solidarności", dlatego wnioskuje o przedłużenie posiedzenia o jeden dzień.

    Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz zapowiedział we wtorek jeszcze przed decyzją prezydenta, że gdyby zostało zgłoszone weto do ustawy o zwrocie VAT w budownictwie, nie planuje zwoływania dodatkowego posiedzenia Sejmu dla jego rozpatrzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PSL chce przedłużyć o sierpniowe posiedzenie Sejmu ws. VAT w budownictwie