Qarson sprowadził Teslę 3 do Polski

opublikowano: 25-06-2019, 22:00

Jeszcze przed uruchomieniem salonu Tesli w Polsce model 3 będzie dostępny w abonamencie. Za 5 tys. zł miesięcznie.

Na początku 2019 r. fanów amerykańskiej Tesli ucieszył fakt uruchomienia oficjalnego biura Tesli w Warszawie oraz zapowiedź stworzenia salonu i serwisu marki. Minęło pół roku i zainteresowani zakupem tego auta nadal skazani są na rynek wtórny lub ofertę jednej z wielu firm, które za opłatą (od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych), sprowadzają go z rynku, gdzie marka jest obecna. Spośród 34 zarejestrowanych w tym roku modeli tylko10 było nowych. Część aut importowana jest indywidualnie z USA, co wiąże się z wieloma trudnościami, np. innymi gniazdami ładowania, brakiem gwarancji czy też możliwości korzystania z aplikacji Tesli na smartfonie. Lubujący się w motoryzacyjnym pomyśle Elona Muska Polacy mieli więc pod górkę. Od dziś mają nieco łatwiej — polska firma Qarson, lider sprzedaży aut na abonament we Francji, jako pierwsza w Polsce wprowadza możliwość nabycia Tesli w modelu subskrypcji. Od 26 czerwca do stałej oferty Qarsona wchodzi najnowsza Tesla 3.

Tesla 3 dual motor (long range AWD), która właśnie
dołączyła do oferty aut na abonament firmy Qarson, ma zasięg około 500 km i
jest w stanie rozwinąć prędkość 233 km/h. W USA ceny modelu startują z poziomu
48 tys. USD.
Zobacz więcej

ABONAMENT NA TESLĘ:

Tesla 3 dual motor (long range AWD), która właśnie dołączyła do oferty aut na abonament firmy Qarson, ma zasięg około 500 km i jest w stanie rozwinąć prędkość 233 km/h. W USA ceny modelu startują z poziomu 48 tys. USD. FOT. ARC

— W naszej ofercie znajdują się najpopularniejsze auta w Europie, więc było tylko kwestią czasu znalazienie się w niej również Tesli — mówi Damian Ciesielczyk, założyciel Qarsona.

Koszt miesięcznego abonamentu dla modelu 3 w wersji long range to 4999 zł brutto przy opłacie startowej 9999 zł brutto. Tesla 3 w wersji standard range plus to wydatek 5999 zł brutto na start i 4599 zł brutto miesięcznie. Wszelkie przeglądy i naprawy są w cenie. Po dwóch latach użytkowania będzie można ją zmienić na nową wersję lub zupełnie inny samochód. Pozostaje jeden problem — serwis. Choć abonament zawiera jego koszty, to na przeglądy trzeba udać się za granicę. Najbliższe autoryzowane serwisy znajdują się w Berlinie i Wiedniu. Na pocieszenie zostaje fakt, że Qarson zapowiada rychłe dołączenie do oferty kolejnych zeroemisyjnych aut oraz zapowiedzi warszawskiego biura Tesli otwarcie nad Wisłą serwisu.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy