Quo vadis, mPunkcie

MK
18-05-2007, 00:00

Royalton Partners dokupił akcje dilera komórek. Po to, by go sprzedać, upublicznić lub połączyć.

Royalton Partners dokupił akcje dilera komórek. Po to, by go sprzedać, upublicznić lub połączyć.

Krzysztof Gryczman, prezes mPunktu, zakończył przygodę z branżą telekomunikacyjną. Skoncentruje się na budowie sieci barów kawowych Costa Coffee. Jego akcje wykupił fundusz Royalton Partners, który zwiększył udziały w firmie do ponad 96 proc. Nowym szefem mPunktu został Dariusz Chlastawa, wiceprezes i udziałowiec firmy.

Agent Polkomtela pracuje nad nową strategią. Analizuje możliwości rozwoju sprzedaży usług Plusa, ale też inwestycje w sieci dla innych operatorów komórkowych. O planach na razie mówić nie chce.

— Trudno powiedzieć, jaką drogę rozwoju wybierzemy. Pracujemy nad strategią — tłumaczy Dariusz Chlastawa.

Rozwój firmy może przyśpieszyć polityka funduszu. Royalton Partners jest gotów zarówno wyjść z inwestycji, jak też doprowadzić do fuzji z innymi dużymi sieciami sprzedaży. Fundusz wyraźnie ożywił się po zamieszaniu, jakie na rynku spowodował rozwód Germanosa i Ery. Wie, że to najlepszy czas na zrobienie interesu na agencie Polkomtela.

— Właściciel mPunktu jest przygotowany do wyjścia z inwestycji pod warunkiem otrzymania dobrej premii. Wycena sieci jest teraz bardzo korzystna — mówi przedstawiciel jednej z sieci sprzedaży Ery.

Fundusz może też zdecydować o wprowadzeniu mPunktu na giełdę. Są na niej obecni agenci konkurencyjnych operatorów komórkowych — Eurotel i Tell.

— Giełda to jedna z rozważanych możliwości — przyznaje Dariusz Chlastawa.

MPunkt ma 200 sklepów. Przychody w ubiegłym roku wyniosły 414 mln zł i były o blisko 25 proc. wyższe niż w 2005 r. Ubiegłoroczny zysk z działalności operacyjnej przekroczył 2 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Quo vadis, mPunkcie