Raffarin: "Nie" dla unijnej konstytucji to chaos w Europie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 23-04-2005, 13:12

Premier Francji Jean-Pierre Raffarin powiedział w sobotę w Szanghaju, że "nie" we francuskim referendumw sprawie unijnej konstytucji doprowadzi do "pewnego chaosu" w Europie. Szef francuskiego rządu od czwartku przebywa z wizytą w Chinach.

Premier Francji Jean-Pierre Raffarin powiedział w sobotę w Szanghaju, że "nie" we francuskim referendumw sprawie unijnej konstytucji doprowadzi do "pewnego chaosu" w Europie. Szef francuskiego rządu od czwartku przebywa z wizytą w Chinach. 

    Pytany przez studentów Raffarin podkreślił, że Europa znajdzie się w stanie chaosu, ponieważ na opracowanie nowego traktatu potrzeba będzie dużo czasu, "bez wątpienia ponad 10 lat".

    "Świat potrzebuje Europy. Europa nie ma czasu na tworzenie swojej historii od nowa" - ostrzegł Raffarin.

    Najnowszy sondaż, opublikowany w piątek w gazecie "Metro", wskazał, że już ponad 60 proc. Francuzów, którzy są zdecydowani wziąć udział w majowym referendum, odrzuci konstytucję unijną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane