Ranking rynków coworkingowych

opublikowano: 08-04-2019, 22:00

Amsterdam, Sztokholm, Helsinki i Dublin to jedne z najbardziej sprzyjających coworkingom miast w Europie.

W raporcie opracowanym przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield uwzględniono powierzchnie coworkingowe, biura serwisowane i elastyczne miejsca pracy o łącznej powierzchni 11 mln m kw. Analizowano ponad 40 miast. Przyznano im punkty, bazując na czynnikach ekonomicznych i rynku nieruchomości, które sprzyjają rozwojowi segmentu elastycznych powierzchni biurowych. W pierwszej dziesiątce rankinguznalazły się Londyn, Paryż, Sztokholm, Dublin, Kopenhaga, Monachium, Berlin, Helsinki, Amsterdam i Madryt.

— Dynamiczny przyrost podaży powierzchni coworkingowej w Warszawie rozpoczął się mniej więcej przed siedmioma laty i przez ten czas te powierzchnie urosły do 77,4 tys. m kw. (około 70 proc. rocznie). W kolejnych latach utrzyma się tempo rozwoju operatorów przestrzeni coworkingowych. Warszawa stała się liderem w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem udziału powierzchni coworkingowej w całkowitym zasobie powierzchni biurowej (0,9 proc.) — mówi Jan Szulborski, konsultant w dziale badań i doradztwa, Cushman & Wakefield.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu