Raport PRNews.pl: Liczba rachunków walutowych w bankach – I kw. 2018

  • Wojciech Boczoń
opublikowano: 30-05-2018, 11:31

Coraz więcej banków wprowadza do oferty karty obsługujące kilka walut. Przekłada się to na wzrost zainteresowania kontami walutowymi. Z danych, które zebraliśmy z 12 banków wynika, że w I kwartale rynek kont walutowych urósł o 56 tys.

Niestety danych nie podały nam dwa największe banki – PKO BP i Bank Pekao. Drugi z nich na koniec września 2017 roku miał około pół mln kont w walutach. Później nie podawał nam już informacji na ten temat.

Najwięcej kont walutowych po I kw. 2018 roku prowadził Alior Bank – 763 tys. Przeskoczył tym samym dotychczasowego lidera – Bank Zachodni WBK. Największym wzrostem kwartalnym liczby kont walutowych może się natomiast pochwalić ING Bank Śląski – na koniec marca miał 29,5 tys. kont walutowych więcej niż w grudniu 2017 r.

W eurobanku, który kartę multiwalutową wprowadził jesienią 2017 r., w pierwszym kwartale przybyło 3,6 tys. kont walutowych. Jeszcze w czerwcu z opcji wielowalutowej będą mogli skorzystać wszyscy klienci PKO BP. Obecnie usługa ta dostępna jest tylko dla posiadaczy kont premium. Po wakacjach wielowalutowy plastik trafi też do BZ WBK.Konta oszczędnościowe w walutach cieszą się mniejszą popularnością.  Najwięcej prowadzi ich mBank – 513 tys. Na drugim miejscu jest ING Bank Śląski, a na trzecim BZ WBK.Obserwuj @wboczonKonta oszczędnościowe w walutach cieszą się mniejszą popularnością.  Najwięcej prowadzi ich mBank – 513 tys. Na drugim miejscu jest ING Bank Śląski, a na trzecim BZ WBK.Obserwuj @wboczon
Konta oszczędnościowe w walutach cieszą się mniejszą popularnością.  Najwięcej prowadzi ich mBank – 513 tys. Na drugim miejscu jest ING Bank Śląski, a na trzecim BZ WBK.Obserwuj @wboczon
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane